Akce školy – rok 2016-2017

Vloženo: 5.2.2017
Vážení rodiče vedení mateřské školy připravuje tyto akce, termíny se mohou měnit dle potřeb MŠ:

Únor:-karnevalové dopoledne 10.2.2017 (9.00-11.30 pod dozorem učitelky MŠ, děti si přinesou kostým, můžete dětem zajistit lehké-drobné pohoštění, pro děti bude zajištěn program).Pokud by bylo málo dětí, akce by byla přesunuta, vedení školy by vás informovalo písemně.

Březen:- učíme se poskytnout první pomoc (pod vedením zdravotníka se seznámíme co je to ,,První Pomoc“). Rodiče se klidně mohou také zúčastnit, není na škodu umět poskytnout první pomoc. Termín bude upřesněn.

-tvorba jarní výzdoby MŠ, OÚ MM a jiné.

Pokud se bude konat v jarních měsících výstava paroží v Hanušovicích, tak se jí zúčastníme, termín bude upřesněn.

Duben: -zahájení plaveckého výcviku Duben až Červen (podmínky jako v roce 2016- konání každé pondělky, podklady pro plavecký výcvik zájemci dostanou , jakmile je zašle vedení kurzu. Platit se bude kurz a doprava, cca=1.000,-celkem, kdo má zájem může si ukládat do školní pokladny poplatky za plavání postupně, vše bude řádně uloženo a uhrazeno. Nejdříve budeme vybírat na kurz a následovně za dopravu. Kurzu se mohou zúčastnit děti zdravé, od 5let, na základě sdělení rodiče, že dítě se vody nebojí, že nemá žádné omezení, oproti potvrzení bezinfekčnosti, které vám bude dodáno společně s podklady. Připojíme se ke kralické školce.

-oslava ,,dne Země“24.04.2017- pokud počasí dovolí, s dětmi se vydáme na kratší výlet do okolí Malé Moravy. Dětem zajistěte (batůžek, menší svačinku, pláštěnku, vhodné oblečení). Učitelky zajistí dětem program. Odchod od MŠ 8.00 hodin, návrat do 11.30, abychom stihli oběd. Ranní svačinku si děti dají v MŠ před odchodem.  Pokud počasí nedovolí, s dětmi si vytvoříme program v MŠ.

Květen: 5.5.2017 zápis do MŠ (od 7.00-13.30hodin)

24.5.2017 v dopoledních hodinách proběhne fotografování na společnou fotografii, pod vedením fotografa,,photodienst“. Fotografie=30,-kč/kus. Bude možnost vyfotit se zvlášť (kamarádi společně),
v průběhu dubna nahlaste počet fotek   a pokud chcete, aby se Vaše dítě vyfotilo samo nebo s kamarádem, tak i to nahlaste.

V měsíci Květen, bychom chtěli uskutečnit  akci: ,,Život se psem“ pod vedením Pana Hajdy.. Jednáme o podmínkách, o termínu budete informováni.

Tento měsíc navštívíme ZŠ Hanušovice, zajdeme si na zmrzlinku a vrátíme se zpět do školky na oběd.
Termín a podmínky budou upřesněny.

,,Plavecký výcvik“. Pondělky.

Červen: 01.06.2017-Den dětí. Děti se pod vedením učitelek vydají na výlet do okolí. Učitelky pro děti zajistí program. Vyhledáváme lokalitu konání. Na tento den dětem zajistěte: batůžek, oblečení, svačinku. Podmínky upřesníme.

16.06.2017 od 14.30-15.30-rozlučka s předškoláky. Zveme, rodiče a příbuzný. Akce bude probíhat v MŠ na školní zahradě pokud počasí dovolí.

,,Plavecký výcvik“.

Vážení rodiče, vedení MŠ Vám letos nabízí možnost společného výletu MŠ. Vybrali jsme lokalitu ,,Staré Hrady, hrad a zámek“www.starehrady.cz. Podmínkou je zaplnit velký autobus, abychom pokryli náklady na dopravu. Prosím informujte mne co nejdříve, klidně i v průběhu února , zda-li byste měli zájem a kolik by vás asi tak jelo a já bych zajistila dopravu a termín na výlet.
Z rodiny může jet kdokoliv. Pokud to nevyjde vedení školy se pokusí vymyslet  výlet pro děti
a učitelky někde poblíž.

23.6.2017 ,,oslava sv. Jána“ společná akce s rodiči a dětmi. Od:14.30hodin. Akce bude uskutečněna venku na školní zahradě, bude zajištěn program pro všechny. Nová akce MŠ, přijďte mezi nás.

Nejbližší termíny, kdy bude MŠ uzavřena:

13.04.(velikonoční prázdniny)

14.04-velký Pátek-svátek

17.4.2017-velikonoční pondělí-svátek

1.5.2017 a 8.5.2017-státní svátek

V době jarních prázdnin: 27.02.2017-3.3.2017 MŠ bude v provozu.

Vedení MŠ je v úzkém kontaktu s okolními školkami a pokud bude možnost divadelního představení, tak se jej dle možností zúčastníme. Pokud se naskytnou jiné zajímavé akce, pokusíme se je zařadit do programu.

Vloženo: 15.2.2017

Vážení rodiče dne 17.3.2017 se v naší školce bude konat divadelní vystoupení pod vedením pana Urbánka z cyklu ,,Já muzikant“. Vybíráme 50,-kč/dítě. Začátek div. Představení je od 10.30hodin.

Dne 5.4.2017 se zúčastníme divadelního představení v Králikách. Vybírat budeme 20,-kč/dítě. Vedení školky zajistí odvoz na divadlo a zpět, odjíždíme od školky v 8.00hodin.Návrat do 10.00hodin. Svačinku dostanou děti ráno po příjezdu do školky, oběd budou mít normálně.

Potvrzuji zadaný termín na společný výlet školky ke dni 20.6.2017,,,Hrady a zámky“-Jičín, odjezd od MŠ 7.15hodin, návrat dle podmínek výletu. Doufám, že nás čeká pěkný výlet, moc Vás prosím o účast, tak jak jste přislíbili, abychom pokryli náklady na dopravu. Cestou uděláme přestávku na WC, po příjezdu se nasvačíme, občerstvíme, možnost nákupu nějakých dárečků a v 11.00hodin je zahájen program do 13.45 hodin. Cestou si vysvětlíme přesné  rozložení našeho výletu.  Ještě domluvím, že Hanušovice by mohli nastoupit na místě, aby nemuseli ke školce a pak se jen svezete do Hanušek. Toto bych Vám ještě potvrdila (poveze nás Vobus).

Vážení rodiče, od začátku školního roku uplynulo docela dost měsíců a ráda bych s vámi probrala vzdělávání a potřeby Vašich dětí. Vzhlede k tomu, že někteří z Vás pracují a nemohou se dostavit všichni najednou na jeden stanovený termín, tak Vám vyjdu i letos vstříc a budu si Vás zvát dle věku dětí.

Děti ve věku 2-3 roky (tam můžete volat-jejich málo a zvládneme to telefonicky)

Děti ve věku 3-4 (dostavte se 15 března  od 12.00hodin-do 15.30)

Děti ve věku 5-7 (dostavte se 16 března  od 12.00hodin-do 15.30)

Ráda Vás uvidím osobně. Pokud budete něco potřebovat volejte do školky. Hošková

V době jarních prázdnin od: 28.2.2017-3.3.2017 je MŠ normálně v provozu.

ms.malamorava@atlas.cz

MŠ Malá Morava je uzavřena od: 1.7.2020-31.7.2020. Otevíráme 3.8.2020. Hošková